Atrakcyjny i nowoczesny Kraków

Jednym spośród globalnych problemów w większości miast w Polsce jest stan dróg. Nasze miasta są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Spośród pozostałych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski działania
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.