Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i nieraz zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowe smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i optymalne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.